Invităm studenții și cadrele didactice să se înscrie până în 10 martie în cadrul programului FUTURE – Construiește cu pasiune, primul program care integrează studenții – profesorii – companiile pentru dezvoltarea competențelor necesare în piața muncii.

Scopul programului FUTURE este să ajute studentul să își descopere pasiunea și să dezvolte competențele soft precum: adaptabilitate, comunicare, organizare, gândire critică, lucrul în echipă sau creativitate. Pentru a atinge acest scop, lucrăm atent cu:

• studenții (10 sesiuni de training în care pregătim studenții pentru primul loc de muncă)
  • cadrele didactice aprofundează noi metode de predare și înțeleg cum arată piața muncii direct din interiorul ei prin 5 sesiuni de training
  • angajații companiei VERTIV care susține această ediție a programului și se implică în sesiunile de training

De facem asta?
Până în 2020, o treime din cerințele joburilor vor fi complet noi, conform studiilor realizate de WorldWide Economic Forum. Mai mult, piața muncii din România se confruntă cu o criză în ceea ce privește retenția angajaților, iar pentru a se adapta la schimbări, tânărul de azi trebuie să accepte schimbarea, să știe să comunice eficient, să fie motivat și cu acea sclipire în ochi.

Cum vă puteți înscrie?
Înscrierile se pot realizate pe www.madalinahodorog.ro/future până în 10 martie, iar locurile sunt limitate la 10 cadre didactice și 45 de studenți.
Participarea este gratuită și se face doar pe bază de înscriere.

Pentru orice informații sau înscrieri, ne puteți contacta pe education@madalinahodorog.ro.